پورشه ماشین الکتریکی جدیدی را معرفی کرد

در
دسته بندی ها: اخبار, مقالات

خودروی جدید برقی پورشه را بیشتر بشناسید

در تابستان سال گذشته، یکی از مهندسان پورشه در مصاحبه با مجلات خودرویی اعلام کرد که این شرکت خودروساز آلمانی با جدیت تمام مراحل طراحی و توسعه خودروی کاملا الکتریکی خود یعنی “Mission E” را پشت سرمی‌گذارد تا در سال 2019 یا 2020 میلادی به بازار عرضه شود.

حال با گذشت تقریبا یکسال از ارائه اطلاعات اولیه، بار دیگر کمپانی خودروسازی پورشه صحبت از خودروی کاملا الکتریکی خود به میان آورده و یکسری اطلاعات جدید از آن ارائه کرده است که اولین آن می‌تواند تا حدودی شایعه وار، قیمت گذاری حدودا 85 هزار دلاری آن باشد،

زیرا رقبای اصلی این خودرو یعنی تسلا مدل S در نسخه 75D با قیمت حدودا 79 هزار و 500 دلار و همچنین نسخه 100D آن به قیمت 99 هزار دلار به مشتریان عرضه می‌شود، حال این انتظار وجود دارد که خودروی تمام الکتریکی پورشه وقتی خود را یک رقیب برای محصولات تسلا می‌دانید، حداقل قیمتی معادل 85 هزار دلار داشته باشد.

براساس گفته‌ها، محصول جدید پورشه چیزی کاملا متفاوت از رقبایش در بازار خواهد بود و در صورت تولید و عرضه به بازار، به عنوان رقیبی اصلی برای محصولات تسلا موتورز پا به میدان رقابت خواهد گذاشت.

به گفته پورشه، محصولات تسلا موتورز “تبلیغی” بیش نیستند و پس از دوبار استفاده از آن‌ها، باتری‌هایشان تحلیل رفته و نیاز به شارژ مجدد دارند، ولی محصول جدید پورشه چیزی فراتر از محصولات تسلا موتورز خواهند بود که باتری‌هایشان طول عمر بیشتری داشته و قطعا در عملکرد فنی هم نمایشی بهتر از خود نشان خواهند داد.

علاوه بر این، باتری‌های جدید پورشه ماژول‌های کنترل قدرت و سیستم خنک کاری خواهند داشت که باعث طول عمر بیشتر شارژ و تک تک سلول‌های باتری می‌شود.
بنابر گفته‌های پورشه، این خودرو با سیستم محرکی قدرتمند 590 اسب بخاری به مرحله تولید خواهد رسید که برای تغذیه آن از باتری‌های قدرتمند استفاده خواهد شد.

در حال حاضر محصولات تسلا تنها با یکبار شارژ در بهترین شرایط محدوده حرکتی تقریبا 320 کیلومتری دارند، ولی پورشه ادعا کرده که باتری‌هایش بر روی این خودرو تا 500 کیلومتر توانایی ارسال انرژی به سمت موتورهای محرک را خواهد داشت.

در صورت اتمام شارژ باتری‌ها نیز جایی برای نگرانی وجود ندارد، چون باوجود سیستم شارژ سریع، تنها در عرض 15 دقیقه حداقل 80 درصد باتری‌ها شارژ خواهند شد.

با استفاده از سیستم محرک مذکور بر روی پورشه “E-Mission”، گفته می‌شود که شتاب صفر تا صد خودرو به حداقل 3.5 ثانیه رسیده و همچنین می‌تواند در عرض 8 دقیقه پیست نوربرگ رینگ را به طور کامل طی کند.

در ادامه هم بد نیست بدانید که شرکت خودروسازی پورشه برای طراحی و ساخت این خودرو و همچنین کارخانه مخصوص برای تولید آن، حدود 700 میلیون یورو یا به عبارتی دیگر چیزی بیش از 830 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است که با ساخت و راه اندازی آن، می‌تواند 1400 کارمند و کارگر جدید به زیرمجموعه خود اضاف کند.

هرچند این 700 میلیون یورو برای ساخت کارخانه جدید برای مونتاژ و همچنین یک کارخانه جدید برای تولید قطعات خودرو و سیستم محرک آن خواهد بود.